fbpx

Turinys

Laminatės Turkijoje gaminamos naudojant daugybę dantų dengimo metodų. Laminačių Turkijoje kainos yra labai konkurencingos. Dėl tam tikrų priežasčių prarastų arba iš įvairių medžiagų pagamintų dantų atstatymas estetiniais tikslais vadinamas dantų laminatėmis. Tais atvejais, kai dėl ėduonies ar traumos prarastos medžiagos negalima atkurti plombuojant, yra įvairių gydymo būdų, pavyzdžiui, estetiškai pakeisti dantų išvaizdą, pakeisti prarastus dantis arba uždengti dantis, kad jie būtų atraminiai.

Kas yra laminatės?

Dantų laminatės – tai specialus gydymas, kuris buvo sukurtas ir pritaikytas tam, kad padėtų pagerinti pažeisto ar sergančio danties funkcionavimą. Dantų laminatės naudojamos atkuriamojoje odontologijoje, kad atstatytų sugedusį ir pažeistą dantį. Egzistuoja daugybė skirtingų tipų, turinčių privalumų ir trūkumų. Trumpai tariant, tai dirbtinis dantis, panašus į dantį.

Ji taikoma naudojant tam tikrą dantį, kad būtų atkurtas jo dydis, forma, išvaizda ir padidintas funkcionalumas, arba naudojant ją kaip dantų tiltą šalia trūkstamos vietos, kad būtų išspręstas dantų trūkumo klausimas. Priklijavus laminatę, jis visiškai uždaro matomą danties dalį. Jis atrodo kaip natūralus dantis. Ideali naudojimo trukmė yra 5-10 metų.

Gerai prižiūrint burnos ertmę ir reguliariai tikrinantis pas odontologą, tarnavimo laiką galima prailginti. Tam tikros ligos, pavyzdžiui, amylogenesis imperfecta ir dentin genesis imperfecta, arba lėtinės būklės, pavyzdžiui, fluorozė, silpnina dantų emalį ir dentiną. Tokiais atvejais gali būti taikomos dantų laminatės. „Cayra“ klinikoje odontologas pirmiausia apžiūrės dantis, kuriems reikia laminatės.

Nustatoma, kokias operacijas reikia atlikti pagal esamas indikacijas. Dantų laminavimo procedūra tapo neskausminga ir paprasta dėl šiuolaikinių technologijų ir technikos.

Kokie yra laminačių privalumai?

Porcelianas su metalo infrastruktūra yra patvariausia ir plačiausiai naudojama medžiaga. Kai rodomas reikiamas jautrumas, estetika yra patenkinama ir ekonomiška. Cirkonio dantų laminatas turi izoliacinę funkciją. Ši funkcija apsaugo nuo jautrumo karščiui ir šalčiui. Kadangi cirkonis yra permatomos struktūros, jis padeda sukurti estetinį vaizdą nuo dirbtinai.

Visi metalo pagrindu pagaminti porceliano gaminiai turi šiek tiek matinę spalvą, kurį sukelia pilkas metalas. Dėl šios priežasties cirkonis rekomenduojamas kaip idealiausias priekinių dantų laminavimo metodas.

Puikiai tinka tiems, kurie nori turėti estetinių savybių turinčius dantis, cirkonio dantų protezai, kurie išsiskiria natūralia išvaizda, o tai yra pirmasis ir svarbiausias jų privalumas. Be to, cirkonio dantys yra izoliuojantys dėl cirkonio savybių, todėl jautrumas karščiui ir šalčiui nepasireiškia.

Viena didžiausių porcelianinių laminačių privalumų yra ta, kad jos yra ilgaamžės. Visos dantų laminatės yra tvirtos ir ilgaamžės. Tačiau porcelianinės laminatės pasižymi šiek tiek geresnėmis savybėmis.

Ar yra kokių nors pavojų ir komplikacijų, susijusių su laminatėmis?

Dantų laminatės nėra alergiškos dėl jų biologinio suderinamumo. Kai kurie žmonės yra alergiški metalui. Tokiems žmonėms rekomenduojama sudėti cirkonio laminates. Priešingu atveju, galima susidurti su daugeliu dantų ir dantenų ligų, pavyzdžiui, dantenų uždegimu, dantenų recesija, dantenų kraujavimu, dantenų patinimu, paraudimu ir kt. Gydymo metu neturėsite problemų, nes bus uždėtos laikinosios laminatės. Šios laminatės nėra tokios tvirtos kaip nuolatinės, todėl turėsite atsargiai valgyti kietą maistą. Tačiau iš pažiūros jos atrodo kaip įprastos laminatės. Jei laminatės bus kokybiškos, jokių rimtų komplikacijų nebus.

Kiek kainuoja laminatės Turkijoje?

Laminačių kaina priklauso nuo dantų laminačių tipo. Atskirai galima mokėti už dantis, plombuotus prieš laminačių uždėjimą. Kaina gali priklausyti nuo papildomų darbų poreikio, pvz. dantų įtrūkimų šalinimas ar dantų ligų gydymas. Dantų laminačių kainos Turkijoje skiriasi. Porcelianinės arba cirkonio dantų laminatės naudojamos dažniausiai. Metalo struktūra naudojama siekiant padidinti porcelianinių dantų laminačių ilgaamžiškumą. Dantų laminačių kaina Turkijoje svyruoja apie 150 eurų.

Kada gali būti taikomos laminatės?

Dantų laminatės dedamos šiais atvejais: per didelis danties audinių praradimas (pvz., sumušimai, lūžiai dėl traumos), kurio negalima ištaisyti plombuojant; danties spalvos pakitimai, trikdantys estetinį danties vaizdą; kreivi dantys arba tarpai tarp dantų (diastema), kurių negalima ištaisyti ortodontiniu gydymu; dantų kontūrų ar kampų korekcijoa atvejai; dantys, kuriems buvo atliktas šaknų kanalų gydymas.

Kam netinka dantų laminatės?

Dantų gydymas laminatėmis nerekomenduojamas pacientams, turintiems dantenų ar psichologinių sutrikimų. Dantenų ligomis sergančių pacientų dantų struktūrose atsiranda rimtų problemų. Jų dantų gydymui negalima taikyti estetinio gydymo procedūrų, kol neišspręstos dantenų ligų problemos. Todėl iš pradžių gydomos dantenos, o vėliau dantys dengiami laminatėmis.

Psichologinių sutrikimų turintiems pacientams dantų gydymas laminatėmis taip pat netaikomas. Pacientui, nuolat kramtant rašiklį, šaukštą, plastikines medžiagas ir įvairius kitus kietus daiktus, pažeidžiamos dantų laminatės. Todėl tokių pacientų pirmiausia prašoma išspręsti savo psichologines problemas. Pacientus, turinčius įprotį nuolat kramtyti nagus, taip pat prašoma šią problemą įveikti. Pašalinus visus šiuos veiksnius, dantų laminates galima pritaikyti ir pagaminti kiekvienam pacientui.

Dantų laminavimo metodas taip pat netinka žmonėms, griežiantiems dantimis miego metu ir turintiems žandikaulio struktūros sutrikimų.

Tokiais atvejais atliekamas ortodontinis gydymas, panaudojant naktines laminates. Baigiamas gydymas dantų laminatėmis.

Kaip atliekamas dantų laminavimas?

Pirmasis dantų laminavimo etapas prasideda nuo odontologo apžiūros. Šios apžiūros metu taip pat patikrinama jūsų dantų ir dantenų sveikata, o jei randama kokių nors problemų, atliekamas šios problemos gydymas. Pavyzdžiui, jei dantenos susitraukusios, iš pradžių būtinas sutvarkyti dantenas.

Tas pats taikoma ir dantų ėduonies atveju, o gydymas laminatėmis pradedamas po to, kai ėduonis baigiamas gydyti. Po to, kai dantų ligos išgydomos, pradedama matavimo procedūra. Atliekami dantų matavimai, o pacientui taikoma vietinė nejautra, kad būtų išvengta skausmo.

Atlikus paruošiamuosius veiksmus, pvz. dantų šlifavimą, atliekamas tikslus matavimas ir pritaikomos laminatės, kurios bus naudojamos laikinai, kol bus paruoštos nuolatinės dantų laminatės. Tuo siekiama, kad pacientas jaustųsi estetiškai patogiau, kol bus pritvirtintos nuolatinės dantų laminatės, ir kad būtų pašalintos dantų jautrumo problemos, kurias jis gali patirti. Atlikus matavimus, laboratorijoje pradedamos gaminti jūsų dantims pritaikytos laminatės.

Paruoštos dantų laminatės matuojamas ar tiksliai atitinka paciento dantenų formą. Paskutinė ir svarbiausia procedūra – estetinis tvirtinimas. Šio patikrinimo tikslas – patikrinti paciento spalvų dermę su kitais dantimis ir įsitikinti, kad dantys dera prie paciento veido. Kadangi rezultatas yra estetinis pritaikymas, vizualinė darbo sėkmė yra labai svarbi. Visos šios aplikacijos užbaigiamos ne vėliau kaip per 10 dienų. Kitaip tariant, dantų faneravimo trukmė yra ne ilgesnė kaip 10 dienų.

Kokia dantų laminačių priežiūra po procedūrų atlikimo?

Normalu jausti dantų laminačių svetimumą burnoje. Pirmosiomis dienomis keistai galite jaustis net ir po parasto dantis plombavimo. Dantys, pagaminti tose vietose, kurios ilgą laiką buvo tuščios, pirmosiomis dienomis jums tikrai atrodys dideli.

Jūs liežuviu nuolat liesite laminates. Tai įprasta. Pirmosios savaitės pabaigoje visa tai bus jau kaip jūsų natūralioji dalis. Rekomenduojame būti kantriems bent kelias savaites. Jei yra vietų, prie kurių negalite priprasti po 3-jų savaičių, gydytojas šias dalis pakoreguos.

Pirmą kartą atlikus operaciją, net jei ilgą laiką buvusi tuščia sritis liečiasi normaliai, jums gali kilti jausmas, kad dantys yra per aukšti. Jei po antros dienos vis dar jaučiate aukštį, turėtumėte kuo greičiau atvykti į Cayra kliniką. Jei kažkurioje protezavimo dalyje dantis iš tiesų yra per aukštas, jusite nepatogų sąkandį.

Kai kuriais atvejais galite jaustis nepatogiai su laminatėmis, kai judinate žandikaulį, net jei jūsų dantis nėra iškilęs. Tokiu atveju, jūsų odontologui gali tekti atlikti kitą nedidelę procedūrą. Šio gydymo metu dantys tampa jautrūs, nes dantys nutrinami, o kiekvieno seanso metu įdedamos ir pašalinamos laikinos laminatės.

Dažniausiai užduodami klausimai

Ar mano laminačių ateityje spalva pakis?

Visų dantų laminačių paviršius yra porcelianinis. Dėl glotnaus ir slidaus porceliano paviršiaus ant jo nesikaupia apnašos, be to, jo neveikia dažikliai, pvz. kava, arbata ir cigaretės. Spalva išlieka nepakitusi.

Kaip valyti dantų laminates?

Dantų laminatės, taip kaip ir natūralus dantys, valomos du kartus per dieną. Dantų siūlu tarpdančius tarp dantų laminačių ir ypač vietas be dantų (pvz. po tiltu) valykite kiekvieną dieną, geriausia prieš pat einant miegoti. „Cayra“ klinikos odontologas reguliarių apžiūrų metu (kas 6 mėnesius) nustatys galimas problemas ir patars atsargumo priemonių jums reikėtų imtis.

Kiek laiko galiu naudoti dantų laminates?

Reguliariai tikrinantis pas odontologą ir gerai prižiūrint burnos ertmę, dantų laminatės gali būti naudojamos ilgą laiką. Labai svarbu tikrintis dantis žmonėms, kurie nesąmoningai naktimis miego metu griežia dantimis. Nurodyti dantų laminačių konkretų naudojimo laiką sudėtinga, nes laminačių naudojimo trukmė labai priklauso nuo asmens švaros ir blogų įpročių nebuvimo.

Ar laminačių uždėjimo procedūros yra skausmingos?

Dantų šlifavimo procedūros atliekamos taikant vietinę nejautrą, o tada uždedamos laikinos dantų spalvos laminatės, kad būtų išvengta skausmingo karščio ir šalčio dilgčiojimo. Labai nedidelė dalis pacientų jaučia lengvą dilgčiojimą, tačiau procesas užbaigiamas be jokių sunkumų.

Ar dantų laminatės gali sulūžti?

Puikiai paruoštos laminatės neturėtų sulūžti. Tačiau įtrūkimai gali būti pastebimi vidinėje laminačių pusėje ir gali būti sulaužytos naudojant pernelyg didelę jėgą. Dantų lamiantės gali iškristi, jei dantis po laminatėmis laikui bėgant pradeda gesti ir danties struktūra suprastėja. Tokiais atvejais, jei įmanoma, dantis gydomas, o dantų laminatės vėl uždedamos.

Ar dantų laminates gali naudoti žmonės, alergiški metalui?

Cirkonio ir keramikos laminačių sudėtyje nėra metalinių alergenų. Jas drąsiai ir saugiai gali naudoti žmonės, alergiški metalams.

Kodėl dėl dantų laminačių turėtumėte rinktis Turkiją?

Kasmet tūkstančiai pacientų Turkijoje užsiregistruoja dantų laminačių procedūroms. Pagrindiniai veiksniai – licencijuota ir sėkmingai veikianti Turkijos odontologija, pilnai įrengtos klinikos ir ligoninės, mažos kainos ir aukšta paslaugų kokybė.

Dantų gydymas dažnai teikiamas tokiuose miestuose kaip Stambulas, Ankara ir Izmiras. Tačiau Stambulas ir Antalija yra aktyviausi miestai šioje srityje, ir būtent čia įsikūrusi „Cayra“ klinika. Kadangi į Turkiją atvykę pacientai ne tik gydosi, bet ir nori pasimėgauti jūra bei saule, dauguma pacientų renkasi „Cayra“ kliniką Turkijoje.

Jei norite pasinaudoti šiomis privilegijomis ir gauti geriausią dantų gydymą Turkijoje, kreipkitės į „Cayra“ kliniką. Mūsų klinikos odontologai ir komanda yra pasirengę jums padėti. Jūsų laukia nedideli mokesčiai, gydytojų priežiūra, patrauklūs gydymo bei poliso paketai ir daug kitų privalumų. Kviečiame į Turkiją trumpoms atostogoms Stambule ir Antalijoje. Jei turite daugiau klausimų, kreipkitės į „Cayra“ kliniką Turkijoje!

KITAS GYDYMAS