fbpx

„Lasik“ lazerinė akių operacija

Turinys

Lasik akių operacijos Turkijoje

Lasik akių operacijos Turkijoje – tai operacijos, kurių metu specialiu lazeriu, vadinamu eksimeriniu lazeriu, koreguojami tokie regos defektai kaip trumparegystė, toliaregystė ir astigmatizmas. Naudojant šį lazerį, išorinėje akies dalyje esantis ragenos sluoksnis pertvarkomas ir šviesa sufokusuojama į tinklainę. Kainos svyruoja nuo 1500 iki 3000 eurų.

 

Dėl kokių akių defektų taikoma Lasik akių chirurgija ?

Senovėje, kai medicinos technologijos ir lazerių naudojimo sritys nebuvo taip išvystytos kaip šiandien, akių sutrikimai buvo nuolatinė sveikatos problema, dėl kurios reikėjo akinių visam gyvenimui. Didėjant akies defekto laipsniui, pacientams gali būti sunku be akinių atlikti net paprastus kasdienius darbus. Be viso to, akiniai gali lemti estetiškai nepageidaujamą išvaizdą ir psichologiškai trikdyti akių defektų turinčius asmenis. Plačiai paplitus kontaktinių lęšių gamybai ir naudojimui, daugelis asmenų, nenorinčių nešioti akinių, pereina prie receptinių kontaktinių lęšių naudojimo, tačiau, palyginti su akinių naudojimu, kyla tam tikrų problemų dėl tokių priežasčių, kaip sunkumai, kuriuos sukelia nuolatinis jų nešiojimas ir išėmimas, diskomforto jausmas akyje, nesugebėjimas prisitaikyti prie kiekvienos akies struktūros ir akies polinkis į infekcijas. Turi trūkumų. Naudojant akių operaciją Lasik Turkijoje, kuri pastaraisiais metais, tobulėjant technologijoms, pradėta taikyti akių defektams šalinti, galima pašalinti akių sutrikimus pacientams, tinkantiems šiam metodui taikyti.

 

Kodėl  atliekamos Lasik akių operacijos?

Kai šviesa nesusikoncentruoja į tinklainę taip, kaip turėtų, jūsų regėjimas tampa neryškus. Turkijoje esančios „Cayra” klinikos specialistai tai vadina refrakcijos yda. Esminės rūšys yra šios:

 • Trumparegystė (trumparegystė): Jūs aiškiai matote daiktus, kai jie yra arti jūsų, tačiau toliau esantys daiktai yra neryškūs.
 • Toliaregystė (toliaregystė): Jūs aiškiau matote toli esančius daiktus, tačiau arčiau esantys daiktai yra neryškūs.
 • Astigmatizmas: Dėl akies formos viskas gali būti neryškiai matoma.

 

Kaip taikoma Lasik akių chirurgija ?

Technologijų dėka kiekvienas žmogus gali atsikratyti akinių įvairiais būdais, tačiau atliekant Lasik akių operacijas  labai svarbi pacientų atranka. Būtina įvertinti ir rekomenduoti šias procedūras pacientams, kuriems ši operacija greičiausiai nepakenks, ir kurie po operacijos bus labai patenkinti. Svarbu užtikrinti, kad pacientai, kurių nepasitenkinimo po procedūros tikimybė yra didelė, ir toliau naudotųsi akiniais ir kontaktiniais lęšiais, nes priverstinės procedūros gali sukelti labai kankinančių situacijų tiek pacientui, tiek gydytojui. Tinkamiausi kandidatai eksimerinio lazerio procedūroms yra 20-35 metų pacientai, kurių trumparegystė yra nuo -1 iki -6 (gali būti šiek tiek astigmatizmo, -2 ar net -3) ir kurių akių struktūra yra tinkama. Viskas tampa šiek tiek sudėtingiau, nes 35-45 metų amžiaus grupėje atsiranda artimo regėjimo problemų. Su šios grupės pacientais reikia elgtis daug atsargiau. Laikotarpiu tarp 40-45 metų svarbu labai gerai įvertinti asmens lūkesčius ir atitinkamai juos nukreipti. Po 45 metų amžiaus į pirmą planą iškyla kitokios galimybės. Egcimero lazerio procedūroms čia paprastai neteikiama pirmenybė, ypač dėl to, kad netrukus atsiranda regėjimo problemų. Mat šiomis procedūromis neįmanoma sveikai koreguoti ir artimo, ir tolimo matymo. Čia į pagalbą ateina išmaniųjų lęšių operacijos. Tačiau taikant išmaniųjų lęšių metodą galima užtikrinti aiškų regėjimą ir į tolį, ir į arti. Yra daug refrakcinės chirurgijos metodų, pavyzdžiui, eksimerinis lazeris, femto Lasik, fakinių lęšiukų implantavimas, skaidraus refrakcinio lęšiuko keitimas, astigmatinė keratotomija. Šių metodų nustatymas skiriasi priklausomai nuo paciento.

Jūsų chirurgas „Cayra Clinic” klinikoje Turkijoje užduos išsamius klausimus apie paciento akių sveikatą ir įvertins jo akis, kad įsitikintų, jog nėra jokių nepatogumų, dėl kurių galėtų kilti komplikacijų ar blogų operacijos rezultatų.

 

Kokie yra LASIK akių operacijų  privalumai?

LASIK akių operacija  – tai gydymo būdas, kuris visais atžvilgiais pranašesnis už anksčiau taikytą klasikinį gydymą. LASIK akių operacija  yra gana saugi, ir gerai žinoma, kurie pacientai pasveiks ir kiek pasveiks. Gydymas ir atsigavimo laikas yra labai greiti. Po 5-10 minučių operacijos pacientas iš karto pradeda matyti ir per 1-2 dienas įgyja labai aiškų regėjimą. Po procedūros pacientas neturi jokių nusiskundimų, išskyrus labai silpną skausmą, dilgčiojimą ir ašarojimą 1-2 valandas. LASIK akių operacija taikoma akis nėra užmerkta. Pakanka tik 1 savaitės gydymo vaistais. Stebėjimo laikotarpis po gydymo taip pat labai trumpas. Praėjus vienai dienai po LASIK, pacientas kviečiamas kontrolei, ir, jei nustatomas pakankamas pagerėjimas, pakanka tik vienos kontrolės.

 

Ar yra galima LASIK akių operacijų rizika?

Daugeliui asmenų, kurie tiria akių defektų gydymo lazeriu galimybes, kyla klausimų, pavyzdžiui, ar procedūros yra rizikingos ir ar yra galimybė, kad akių defektai pasikartos. Vienas iš dažnai užduodamų klausimų šia tema – ar yra rizika, kad regėjimas pablogės. Kaip ir sveikos akys vėliau gali pablogėti, taip ir po LASIK akių operacijų Turkijoje vėliau gali atsirasti akių defektų. Tačiau ši rizika yra labai maža, kai taikoma vyresniems nei 20 metų žmonėms, kurių progresavimas yra sustojęs.

 

Kam netinka LASIK akių operacijos?

Yra pacientų grupių, kurioms netinka LASIK akių operacijos , išskyrus jaunesnius nei 20 metų asmenis ir tuos, kurių akių skaičius toliau progresuoja. Jas galima išvardyti taip:

 • Asmenys, turintys sausas akis
 • turintys ragenos deformacijų
 • Turintiems aktyvią akių infekciją
 • turintiems ploną rageną
 • Nėščios moterys
 • Netinka gydyti lazeriu tie, kurie serga imuninę sistemą veikiančiomis ligomis, pavyzdžiui, reumatinėmis ligomis, cukriniu diabetu, arba kurios gali trukdyti akims gyti.

 

Kokia yra tolesnė priežiūra po LASIK akių operacijų?

Po LASIK akių operacijų svarbu, kad akių chirurgas jus stebėtų, kaip patarta. Paprastai po operacijos per 24-48 valandas jums bus paskirtas kontrolinis vizitas. Šio susitikimo metu „Cayra Clinic” klinikoje Turkijoje jūsų chirurgas apžiūrės jūsų akis ir patikrins regėjimą. Jums gali būti skirti medikamentiniai akių lašai (pvz., antibiotikas ar steroidas), padedantys išvengti infekcijos ir uždegimo. Per ateinančius šešis mėnesius galite patirti tam tikrų regėjimo svyravimų ir sutrikimų, dažniausiai sausų akių ir naktinio matymo simptomų, pavyzdžiui, matysite atspindžius ar aureolę aplink šviesą. Dėl to turėsite keletą papildomų suplanuotų kontrolinių vizitų, kurių metu bus tikrinama akių gijimo ir atsigavimo eiga. Tolesni apsilankymai yra labai svarbūs visiškam jūsų pasveikimui ir regėjimui. Jų negalima pamiršti.

 

Kada atsigausiu po LASIK akių operacijos?

Nors dauguma žmonių, kuriems atlikta LASIK akių operacija, pastebi, kad jų regėjimas iš karto pagerėja arba bent jau pagerėja jau kitą dieną ar panašiai, akis visiškai atsigauna ir pasveiksta maždaug po trijų-šešių mėnesių. Norint užtikrinti saugų ir visišką atsigavimą bei išvengti komplikacijų, pavyzdžiui, infekcijos, svarbu kuo atidžiau laikytis akių chirurgo nurodymų. Pirmąsias 24 valandas po LASIK labai svarbu pailsinti akis ir stebėti simptomus. Po to, kai kas nors parveš jus namo, akių chirurgas tikriausiai patars jums snausti arba ilsėtis lovoje ir vengti skaityti, žiūrėti televizorių ar naudotis kitais ekrano prietaisais, kurie gali įtempti akis.

 

Dažnai užduodami klausimai

Ar po LASIK akių operacijų  sugrįš akių laipsnis?

Koreguotas skaičius nėra visiškai atstatomas. Labai nedideliam pacientų skaičiui gali būti, kad reikės vėl naudoti akinius. Šią akį galima iš naujo apdoroti.

 

Ar po LASIK akių operacijų  pasireiškia akių sausumo problema?

Pacientų teigimu, jei taikoma tinkama technika, sausų akių problemų nekyla.

 

Ar LASIK akių operacija  tinka visiems?

LASIK akių operacija  techniškai gali būti atliekama beveik visiems. Technologijų dėka kiekvienas žmogus gali įvairiais būdais atsikratyti akinių, tačiau šioms procedūroms labai svarbi pacientų atranka. Būtina įvertinti ir rekomenduoti šias procedūras pacientams, kuriems ši operacija greičiausiai nepakenks,  ir kurie po operacijos bus labai patenkinti. Svarbu užtikrinti, kad pacientai, kurių nepasitenkinimo po procedūros tikimybė yra didelė, ir toliau naudotųsi akiniais ir kontaktiniais lęšiais, nes priverstinės procedūros gali sukelti labai kankinančių situacijų tiek pacientui, tiek gydytojui.

 

Kaip matysiu po LASIK akių operacijos ?

Regėjimo aštrumas bus 100 proc. Tačiau gali būti, kad akinių visai nereikės naudoti. Tačiau akys niekada nebus tokios pačios. Apskritai, patogus gyvenimas vyksta be akinių. Po akių operacijos neįmanoma grįžti prie senojo akių skaičiaus.

 

Ar atliekant LASIK akių operacijas taikoma bendroji anestezija?

Tokių operacijų metu narkozė ir adatinė anestezija netaikoma. Taikoma lašelinė anestezija.

 

Ar LASIK akių operacijos  yra skausmingos?

Kadangi naudojami nuskausminamieji lašai, atliekant LASIK akių operaciją  skausmo nėra.

 

Ar po LASIK akių operacijos galima atlikti kataraktos operaciją?

Kaip ir visiems kitiems, tiems, kuriems atlikta LASIK akių operacija, taip pat galima atlikti kataraktos operaciją. Kataraktos operacijai kliūčių nėra.

 

Ar Turkijoje yra amžiaus riba, nuo kurios galima atlikti LASIK akių operaciją?

20-35 metų pacientai, kurių trumparegystė yra nuo -1 iki -6 (gali būti šiek tiek astigmatizmo, -2 ar net -3) ir kurių akių struktūra yra tinkama, yra tinkamiausi kandidatai eksimerinio lazerio procedūroms. Jį galima taikyti nuo 18 iki 60 metų amžiaus. Tie, kuriems atlikta lazerinė akių operacija, yra patenkinti.

 

Ar LASIK akių operacija Turkijoje kenkia akims?

Ne, nekenkia, jei ji atliekama ligoninėse, kuriose dirba saugios ir profesionalios komandos, pavyzdžiui, „Cayra Clinic” Turkijoje.

 

Kada po LASIK akių operacijos Turkijoje galėsiu grįžti į įprastą gyvenimą?

 • Kitą dieną galite grįžti į darbą, galite vairuoti.
 • Po dviejų dienų galite praustis po dušu, darytis makiažą.
 • Po savaitės galite sportuoti.
 • Žmonės, kuriems Turkijoje atlikta LASIK akių operacija, gali grįžti į socialinį gyvenimą per 1-2 dienas ir džiaugtis aiškiu regėjimu visais atstumais. Jie patiria akinių ir kontaktinių lęšių nenešiojimo privalumus.

 

Kodėl turėčiau rinktis LASIK akių operaciją Turkijoje?

LASIK akių operacija Turkijoje kainuoja nedaug, palyginti su JK. Jei ieškote atsakymo, ar verta atlikti LASIK akių operaciją Turkijoje, atsakymas, žinoma, bus „taip”! Atsikratysite astigmatizmo ir akinių, kuriuos nešiojote iki šiol. Pasidarykite LASIK akių operaciją „Cayra” klinikoje Turkijoje, kuri bus kur kas pigesnė nei JK. LASIK akių operacija Turkijoje bus visiškai saugi, tarsi ieškotumėte atsakymo į klausimą: ar saugi LASIK akių operacija Turkijoje? „Cayra Clinic” oftalmologai sprendžia pacientų regėjimo problemas visame pasaulyje, taip pat ir Turkijoje. Kaip ir kitose šalyse, kitoje šalyje jums bus naudojamos tos pačios medžiagos, tie patys metodai, todėl kaina bus mažesnė nei Jungtinėje Karalystėje ir JAV.

Galite pasikonsultuoti su „Cayra Clinic” Turkijoje dėl geriausio LASIK akių operacijos plano, kuris padės išspręsti jums rūpimus klausimus. LASIK akių operacija Turkijoje yra daug populiaresnė operacija nei PRK, tačiau jei bus konkretus poreikis naudoti PRK, „Cayra Clinic” Turkijoje gydytojas šį sprendimą jums pažymės prieš atvykstant čia. „Cayra Clinic” Turkijoje Stambulo ir Antalijos biuruose dirba geriausi chirurgai, naudojantys geriausią įrangą.

KITAS GYDYMAS