fbpx

Vaikų odontologija

Turinys

Vaikų odontologija

Vaikų odontologai rūpinasi vaikų burnos sveikata nuo ankstyvojo amžiaus iki vidurinės mokyklos. Jie turi patirties ir gebėjimų sutelkti dėmesį į vaiko dantis, dantenas ir burnos ertmę per skirtingus augimo etapus.

Vaikams pieniniai dantys pradeda dygti pirmaisiais gyvenimo metais. 6-7 metų amžiaus vaikai pradeda prarasti pieninius dantis, kuriuos ilgainiui pakeičia nauji, itin stiprūs dantys. Neatlikus teisėtos dantų apžiūros, vaikų dantys gali būti pažeisti ėduonies burnoje ir infekcijomis, o tai gali sukelti ilgas kančias ir diskomfortą.

Ar vaikai gali turėti dantų ėduonį?

Dantų ėduonimi gali susirgti visi, net kūdikiai. Kai kurie dalykai kelia didesnę riziką vaikams, pavyzdžiui, gyvenimas skurde, priklausymas etninėms ar rasinėms mažumoms arba specialių sveikatos priežiūros poreikių turėjimas.

 • Motina arba globėja yra turėjusi dantų ėduonį arba neturi nuolatinio dantų priežiūros šaltinio.
 • Jei vaikas turi baltų dėmių ant dantų. Šios dėmės yra ženklas, kad dantis netenka kalcio ir mineralų, kurie išsaugo rimtas jo tvirtumo sritis.
 • Ant dantų yra gelsvai rudų, rusvų ar tamsių dėmių arba matote skylių (duobučių). Tai ženklas, kad dantis genda.

Vaikų (pediatrinės) odontologijos nauda

 • Geri vaiko dantys ir dantenos
 • Mažesnė dantų ėduonies tikimybė
 • Mažesnis plombų poreikis
 • Jokio baimės jausmo ar baimės dantų gydytojui
 • Mažiau su dantenomis susijusių problemų

Ką turėtų prisiminti tėvai

Burnos ertmės gerovė prasideda nuo mažens. Būkite pasiruošę apsvarstyti savo šeimos susitarimą dėl „odontologijos kabineto” lankymo. Visiems vaikams reikia reguliariai lankytis pas odontologą, kad būtų galima dantis normaliai prižiūrėti. Apsilankykite pas savo vaiko odontologą laiku prieš jo pirmąjį gimtadienį. Pirmojo apsilankymo metu Jūsų odontologas gali nustatyti būsimų dantų patikrinimų dažnumą.

Gydytojai turi pasirūpinti, kad pirminė apžiūra būtų lengva ir neskausminga, kad galėtų pašalinti išankstines vaikų nuostatas ir baimes. Nes taikūs ir paklusnūs vaikai turi didelę tikimybę, kad odontologo kėdėje bus gydomi be problemų arba su jomis nesusidurs. Pirmoji apžiūra ir įvadas yra labai svarbūs, kad vaikui padarytumėte gerą įspūdį.

Skirtumas tarp vaikų odontologo ir suagusiujų odontologo

Vaikų odontologai žino, kaip žiūrėti į vaikus ir gydyti juos taip, kad jie jaustųsi gerai. Be to, vaikų odontologai naudoja itin gerai suprojektuotą įrangą organizuotoje ir dekoruotoje darbo vietoje. Vaikų odontologas siūlo platų gydymo galimybių spektrą, taip pat turi įgūdžių ir išsilavinimą, leidžiantį sutelkti dėmesį į Jūsų vaiko dantis, dantenas ir burną.

 

 • Kai vaikų burnos sveikata yra apleista, organizmas patiria rimtų bėdų. Jūsų vaikas negali nieko valgyti ar gerti, o jo organizmas negauna pakankamai maisto papildų.
 • Odontologai siūlo, kad Jūsų vaikas pirmą kartą pas odontologą apsilankytų, kai jam sukanks vieneri metai.
 • Ankstyvi burnos higienos įpročiai padės Jūsų vaikui išsiugdyti stiprius dantis ir dantenas visam gyvenimui. Vaikų odontologai gali būti artimiausias pagalbininkas ir apsaugoti jį ar ją nuo būsimų problemų ir įsisenėjusio diskomforto.

Per įprastą burnos apžiūrą pas vaiko odontologą galite tikėtis:

 • pokalbio apie vaiko burnos sveikatą, dantų valymo šepetėliu ir siūlu įpročius.
 • Išsamaus įvertinimo, kad būtų galima iš tikrųjų pažvelgti į dantų, dantenų, žandikaulių ir aplinkinių burnos audinių vystymąsi.
 • Šepetėlio ir dantų siūlo naudojimas apnašoms, dantų akmenims ir dėmėms pašalinti.

Dažniausiai pasitaikančios vaikų odontologijos problemos

Dantų problemos

Vaikų odontologo konsultacija atliekama, kai naujagimiui vėluoja išdygti dantys. Dantų dygimas ir žandikaulio išrovimas turi būti tinkamas, kad naujagimis galėtų tinkamai priprasti prie stiprių maisto rūšių. Puikus ir patogus vaikų dantų dygimas taip pat svarbus taisyklingos kalbos vystymuisi.

Blogas sąkandis arba neteisingas dantų išsidėstymas

Malokliuzija atsiranda, kai viršutinio ir apatinio žandikaulio dantys nesusitinka, kai žandikauliai yra uždaryti. Dėl to gali kilti valgymo ar kalbėjimo problemų. Neteisingas sąkandis gali sukelti burnos vidaus, dantenų ir liežuvio graužimą ar žaizdų atsiradimą.

Dantų ėduonis ir kariesas

Pieniniai dantys iškrenta ir juos pakeičia nuolatiniai dantys. Vaikai dažniau turi sugedusių dantų ir bakterijų, dėl kurių vidinėje danties masėje atsiranda mikroskopinių organizmų, sukeliančių dantų skausmą. Vaikai gana dažnai būna mažiau apsaugoti nuo apnašų ir dantų ėduonies, nes dažnai valgo saldų, lipnų maistą ir neprižiūri dantų švaros. Todėl vaikų odontologai gydo dantų ėduonį.

Kodėl verta rinktis mus?

„Cayra“ klinikoje mūsų gydytojai specialistai, turintys modernią įrangą, reikalingą geriausiam rezultatui pasiekti, taiko tinkamą techniką, todėl gydymas yra beveik neskausmingas, o pasveikimas greitas.

 

Dažniausiai užduodami klausimai

Ar vaikų odontologija kelia kokią nors riziką?

Rizikos nėra.

 

Ar vaikų odontologija mano vaikui yra skausminga?

Tai nėra skausminga procedūra. Procedūros vietos prieš procedūrą nuskausminamos injekcija.

Ką galiu veikti laukdamas vaikų odontologijos Turkijoje?

Laukdami procedūros galite mėgautis Turkijos istorinėmis vietomis ir paplūdimiais.

Kokie yra vaikų odontologijos Turkijoje privalumai?

„Cayra” klinikoje Turkijoje derinama sveikata ir turizmas. Taip pat siūlome kvalifikuotus gydytojus už prieinamą kainą, palyginti su kitomis šalimis.

Ką turėčiau pasiruošti / susipakuoti prieš keliaudamas į Turkiją?

Priklausomai nuo Jūsų šalies taisyklių, Jums gali prireikti vizos. Taip pat rekomenduojama susipakuoti viešnagei Turkijoje tinkamus drabužius.

Kur galiu apsistoti laukdamas vaikų odontologijos Turkijoje?

Galite apsistoti mūsų penkių žvaigždučių viešbučiuose. Mes rezervuosime Jums vietas prieš atvykstant į Turkiją.

Ar odontologai Turkijoje kalba angliškai?

Dauguma gydytojų Turkijoje kalba angliškai arba turi asistentą, kuris padeda bendrauti.

Ar man reikia pasiimti su savimi lydintį asmenį lankantis pas vaikų odontologą Turkijoje?

Su savimi galite pasiimti lydintį asmenį arba pasirinkti mūsų komandą, kuri padės Jums viso proceso metu.

Ar nusipirkus paketą reikia už ką nors papildomai mokėti?

Viskas, kas įtraukta į paketą, bus nemokama. Už kitus mokesčius, pavyzdžiui, maitinimą ir pramogas, gali tekti mokėti iš savo kišenės.

Transportavimo būdai Turkijoje?

Mes paimame Jus iš oro uosto savo VIP automobiliu ir nuvešime į viešbutį, o iš viešbučio nuvežame į kliniką.

KITAS GYDYMAS