fbpx

Nosies užgulimas

Nasal Congestion

Nosies užgulimas

Nosies užgulimas yra dažna būklė, kai dėl įvairių veiksnių užgula arba užkemša nosies ertmę. Nosis vaidina svarbų vaidmenį kvėpavimo sistemoje, nes ji atsakinga už įkvepiamo oro filtravimą, pašildymą ir sudrėkinimą prieš jam patenkant į plaučius.

Nepaisant to, kad nosies užgulimas suvokiamas kaip nedidelis nepatogumas, jis gali smarkiai paveikti gyvenimo kokybę, apsunkinti kvėpavimą, miegą ar kasdienę veiklą. Jis taip pat gali sukelti komplikacijų, tokių kaip sinusų infekcijos, ausų uždegimai ir miego apnėja.

Jei jaučiate nosies užgulimą, „Cayra” klinika siūlo įvairias gydymo priemones, kurios palengvins jūsų simptomus ir pagerins kvėpavimą. Susisiekite su mumis ir susitarkite dėl konsultacijos su mūsų patyrusiais medicinos specialistais.

 

Kas sukelia nosies užgulimą?

Nosis užsikemša dėl viršutinių kvėpavimo takų infekcijų, lėtinio rūkymo, blogų oro sąlygų ar trumpalaikių alerginių problemų. Tokiais atvejais sprendimas dažniausiai būna paprastas, pavyzdžiui, nosies purškalai, vaistai nuo alergijos, sūrus bikarbonatinis vanduo ir maudynės jūroje.

Ilgalaikį nosies užgulimą paprastai sukelia vidurinio poliaus kreivumas (nukrypimas), adenoidų padidėjimas ir nosies polipai( gali būti dėl alergijos ar sinusito), Lėtinis sinusitas. Ilgalaikis alerginis peršalimas (rinitas) gali būti dar viena lėtinio nosies užgulimo priežastis. Šios problemos paprastai yra problemos, kurias galima išspręsti paprastomis trumpomis operacijomis.

 

Kokie yra nosies užgulimo simptomai?

Žmogus, kuris negali kvėpuoti per nosį, kvėpuoja burna. Knarkimas pastebimas naktį, kartu miegant atvira burna. Dėl nekokybiško miego dažnai pasireiškia nuolatinis nuovargis ir silpnumas.

Burnos džiūvimas ir gerklės infekcijos dėl oro, kuris negali būti filtruojamas per nosį, yra keletas simptomų, kurie gali pasireikšti. Nosies užgulimą dažnai lydi sausumo ir niežėjimo nosyje bei čiaudulio simptomai.

 

Kada nosies užgulimas kelia grėsmę sveikatai?

Kai nosies užgulimas tęsiasi daugelį metų, pastebime, kad padažnėja širdies ir plaučių problemos. Nosis tokia svarbi visų mūsų organų sveikatai yra todėl, kad ji yra organas, kuris į mūsų organizmą sveikai tiekia deguonį, kuris yra pagrindinė medžiaga mūsų ląstelėms gyventi. Ilgą laiką negydomas nosies užgulimas kelia grėsmę mūsų sveikatai. Šią problemą turime spręsti ir vaistais, ir chirurginiu būdu.

 

Kūdikių ir vaikų nosies užgulimas

Kūdikiai ir vaikai mieliau kvėpuoja per nosį. Jei nosyje atsiranda problemų, pavyzdžiui, užsikimšusi nosis, jie priversti kvėpuoti per burną, o kvėpavimo per burną metu suaktyvėję kvėpavimo raumenys kūdikiams gali sukelti laikysenos sutrikimų.

Kai kurie kūdikiai gali nemokėti kvėpuoti per burną, jie gali to nesugebėti, ir tai gali sukelti rimtų kvėpavimo sunkumų. Tokiu atveju svarbu skubiai kreiptis į gydytoją.

Dažniausia kūdikių ir vaikų nosies nepraeinamumo priežastis yra nosies minkštimo arba nosies vystymosi anomalija. Kai kuriais atvejais problemą gali tekti šalinti chirurginiu būdu.

 

Kokie yra vaikų nosies užgulimo simptomai?

Kūdikiai ir maži vaikai dar nėra pakankamai dideli, kad galėtų išreikšti įvairių ligų simptomus. Todėl tėvai, stebėdami įvairius simptomus, gali suprasti, ar jų vaikams yra nosies užgulimas:

 • Apetito stoka
 • nerimas
 • Kosulys su skrepliais
 • Sunkus kvėpavimas
 • Dažnas prabudimas iš miego
 • Sunku užmigti

 

Kokie yra didžiausi nosies užgulimo nusiskundimai?

Nosies užgulimas, negalėjimas kvėpuoti pro nosį, sukelia galvos skausmą, knarkimą arba pabudimą išsekus ryte. Dėl to dažniausiai skundžiamasi sumažėjusiu darbingumu dienos metu ir lėtiniu nuovargiu.

 

Kokias sveikatos problemas gali sukelti nosies užgulimas?

Dėl nuolatinio kvėpavimo per burną gali išsivystyti dažnai pasikartojančios gerklės infekcijos ir lėtinis faringitas.

 1. Išsivysto knarkimas ir miego sutrikimai.
 2. Dėl kvėpavimo sustojimo miego metu gali išsivystyti kraujospūdžio ir širdies ritmo sutrikimas.
 3. Seksualiniai sutrikimai.
 4. Psichologinės problemos.
 5. Sumažėja garso kokybė
 6. Vaikams gali kilti problemų dėl prakaitavimo naktį
 7. Gali išsivystyti lėtinio nuovargio sindromas.
 8. Tai gali sukelti migreną, dėl to gali atsirasti lėtinio galvos skausmo problemų.

 

Kiek laiko paprastai trunka nosies užgulimas?

Skundžiantis nosies užgulimu, kuris atsiranda dėl įprastų viršutinių kvėpavimo takų infekcijų, tokių kaip gripas ar peršalimas, paprastai tikimasi, kad per 1-2 savaites nosies užgulimas atsistatys kartu su kitais simptomais.

Kita vertus, nosies užgulimas dėl bakterinės infekcijos gali išlikti 10-14 dienų, priklausomai nuo gydymo antibiotikais veiksmingumo. Labai svarbu nenutraukti antibiotiko vartojimo ir baigti vartoti paskirtą dozę.

Alerginės kilmės nosies užgulimo atvejais nusiskundimai išlieka tol, kol pacientas yra veikiamas šios medžiagos.

Anatominių problemų, tokių kaip nosies pertvaros iškrypimas, sukelto nosies užgulimo nusiskundimai linkę išlikti, jei negydomi.

 

Kaip  gydomas nosies užgulimas?

Nosies užgulimą galima gydyti gydant pagrindinę priežastį.

Jei nosies užgulimą sukelia įprastos infekcinės ligos, pavyzdžiui, viršutinių kvėpavimo takų, gali būti naudinga ne ilgiau kaip kelias dienas naudoti tinkamais pripažintus ir gydytojo paskirtus nosies užgulimą mažinančius nosies purškalus.

Be šios priemonės, taip pat gali būti naudingi tokie metodai kaip garų inhaliacija, šiltų kompresų dėjimas, antihistamininių vaistų vartojimas pagal gydytojų žinias ir paskyrimus dėl alerginių nosies išskyrų, aplinkos drėkinimas arba skysčių vartojimo didinimas.

Chirurginė intervencija taip pat gali padėti spręsti šią problemą, kai nosies užgulimą lemia anatominės priežastys.

 

Kada operacija yra būtina? Kaip tai nusprendžiama? Kokia operacija atliekama?

Jei, nepaisant gydymo vaistais, negalime išspręsti nosies užgulimo dėl nosies minkštimo augimo, radijo dažniu arba lazeriu sutraukiame nosies minkštimą ir atveriame kvėpavimo takus.

Esant užsikimšimui dėl lėtinio sinusito, kuris nereaguoja į medikamentinį gydymą, operacijos, skirtos sinusitui gydyti, gali būti atliekamos naudojant balionėlį, lazerį ir endoskopinės naviguotos operacijos metodus.

Deja, medikamentinis gydymas nepadeda esant nosies užgulimui kremzlės įstrižainėje, kurį vadiname nosies nuokrypiu. Galime atlikti chirurginį gydymą endoskopiniais arba klasikiniais metodais, kad atvertume kvėpavimo takus.

Pacientai, išrašyti tą pačią dieną po operacijos, gali grįžti į darbą per kelias dienas.

 

Kodėl verta rinktis mus?

„Cayra” klinikoje mūsų gydytojai specialistai, turintys galimybę naudotis modernia įranga, reikalinga geriausiam įmanomam rezultatui pasiekti, atlieka operaciją beveik neskausmingai ir greitai atsigauna.

Daugiau informacijos apie nosies užgulimą galite rasti mūsų tinklaraščio puslapyje.

 
 

 

 

By browsing this website, you agree to our privacy policy.
I Agree