fbpx

Kaulų čiulpų transplantacija

bone marrow, bone marrow transplant
bone marrow, bone marrow transplant

Kaulų čiulpų transplantacija

Kaulų čiulpų transplantacija Stambule, Turkija

Kaulų čiulpai yra kaulų viduje esantis riebalinis audinys. Kaulų čiulpuose yra kamieninių ląstelių, iš kurių vėliau išauga raudonieji ir baltieji kraujo kūneliai bei trombocitai, kurie yra esminiai kraujagyslių sistemos komponentai. Todėl ši procedūra dar vadinama kaulų čiulpų persodinimo procedūra. Kiekviena iš šių iš kamieninių ląstelių susidariusi ląstelė atlieka tam tikras funkcijas, pavyzdžiui, aprūpina audinius deguonimi, saugo organizmą nuo infekcijų ir stiprina homeostazę.

Kas yra kaulų čiulpų transplantacija?

Kaulų čiulpų transplantacija – tai sveikų kraujodaros ląstelių implantavimo pacientui procedūra, skirta piktybinėms kraujo ligoms gydyti. Metodas pagrįstas kaulų čiulpų ląstelių gebėjimu gaminti naujas kraujo ląsteles. Kaulų čiulpų transplantacijos procedūros metu sergantis arba sutrikusios funkcijos kaulų čiulpų audinys pakeičiamas sveikomis kamieninėmis ląstelėmis, kurios yra sunaikintos dėl spindulinės terapijos arba chemoterapijos. Yra įvairių rūšių transplantacijos procedūrų, kurios priklauso nuo problemos intensyvumo ir transplantacijos skubos. Turkija turi stiprią ir puikią sveikatos priežiūros infrastruktūrą bei technologijas, todėl kaulų čiulpų transplantacijos operacijos atliekamos mažesnėmis kainomis nei JAV ligoninėse.

Kam yra rekomenduojama kaulų čiulpų transplantacija?

Kaulų čiulpų transplantacija Stambule, Turkijoje, rekomenduojama kai kuriomis iš toliau išvardytų būklių, tam tikrų vėžio formų, įskaitant limfomą, daugybinę mielomą ir leukemiją, kurios pažeidžia sveikų kaulų čiulpų veiklą. Esant klinikinėms būklėms, kai kaulų čiulpai negamina tinkamos kokybės ar kiekio kraujo ląstelių ir trombocitų.

Tokios būklės yra šios:

 • Sergančiųjų raupų ląstelių anemija: Aplastinė anemija: autoimuninis sutrikimas, kai kaulų čiulpai negamina pakankamo kiekio raudonųjų kraujo kūnelių, reikalingų normaliam fiziologiniam funkcionavimui.
 • Talasemija: Talasemija: genetinis sutrikimas, dėl kurio susidaro biochemiškai nenormalūs raudonieji kraujo kūneliai, todėl jie per daug nyksta ir dėl to susergama anemija.
 • Neutropenija: Tai nenormalus sutrikimas, kai kaulų čiulpai negamina pakankamo baltųjų kraujo kūnelių skaičiaus.
 • Sunkūs imunodeficito sindromų tipai: Kritiniais atvejais, kai chemoterapija ar spindulinė terapija gali visiškai sunaikinti paciento kaulų čiulpus ir sukelti sunkių komplikacijų.

Kokios yra kaulų čiulpų transplantacijos procedūros Stambule, Turkijoje?

Stambule (Turkija) yra trys skirtingi kaulų čiulpų transplantacijos būdai, kurie priklauso nuo transplantuojamo audinio donoro. Jie yra šie:

 • Autologinė kaulų čiulpų transplantacija: „Autologinis” reiškia „savo”, t. y. pacientas yra donoras. Ši transplantacijos procedūra taikoma pacientams, kuriems taikomas chemoterapijos ar spindulinės terapijos gydymo režimas, slopinantis kaulų čiulpų funkcijas. Kamieninės ląstelės paimamos iš periferinio kraujo kamieninių ląstelių prieš terapinį gydymą. Vėliau šios kamieninės ląstelės vėl implantuojamos pacientui. Dėl šios procedūros pobūdžio ji dar vadinama „gelbėjimo transplantacija”.
 • Alogeninė kaulų čiulpų transplantacija: Kai donoro ir recipiento genetinis profilis sutampa, tai vadinama alogenine kaulų čiulpų transplantacija. Donoru gali būti bet kuris asmuo iš paciento artimos šeimos (t. y. tėvai, dvyniai, broliai ar seserys) arba bet kuris nesusijęs asmuo, turintis panašų genų profilį. Kai donoras yra vienas iš tėvų arba brolis ar sesuo, tai vadinama haploidentišku atitikimu (pusiau identiškas recipientui). Kai donoras yra identiškas dvynys, tai vadinama sinogenine transplantacija (visiškai identiškas recipientui). Kartais taip pat atliekamos kaulų čiulpų transplantacijos iš giminystės ryšiais nesusijusių donorų, kurių genetika panaši.
 • Bambagyslės transplantacija: Šiuo atveju kamieninės ląstelės paimamos iš bambagyslės iš karto po gimdymo. Šios ląstelės subręsta greičiau ir yra veiksmingesnės nei kitos transplantacijos, todėl dažnai naudojamos persodinti kūdikiams, gimusiems su kaulų čiulpų trūkumu.

 Kokia priežiūra po kaulų čiulpų transplantacijos?

 • Daugumą transplantacijų reikia atlikti ligoninėje, išskyrus autologines transplantacijas, kurios gali būti atliekamos ambulatoriškai.
 • Buvimas ligoninėje gali trukti nuo keturių iki šešių savaičių. Pacientui bus atidžiai stebimas kraujas ir gyvybiniai rodikliai.
 • Infekcijų profilaktikai skiriami antibiotikai, priešgrybeliniai ir antivirusiniai vaistai.
 • Maitinti per burną galima pradėti tik tada, kai išnyksta virškinimo trakto problemos, tokios kaip viduriavimas, pykinimas, vėmimas ir burnos opos.
 • Retkarčiais kai kuriems pacientams gali prireikti kraujo perpylimo.

Ar yra komplikacijų atliekant kaulų čiulpų transplantaciją?

Stambule (Turkija) kaulų čiulpų transplantacijos komplikacijų nėra. Tokie įprasti padariniai kaip infekcijos, vidinis kraujavimas ar skausmas yra normalūs ir išnyks per trumpą laiką.

Kaip pasiruošti kaulų čiulpų transplantacijai?

 • Prieš transplantaciją atliekami tyrimai ir procedūros

Atliekant įvairius tyrimus ir procedūras galima įvertinti bendrą jūsų sveikatos būklę ir būklę. Atliekant tyrimus ir procedūras taip pat užtikrinama, kad būsite fiziškai pasirengęs kaulų čiulpų transplantacijai Stambule, Turkijoje. Įvertinimas gali užtrukti kelias dienas ar ilgiau. Be to, į didelę veną krūtinėje arba kakle Jums bus implantuotas ilgas, plonas vamzdelis (intraveninis kateteris). Kateteris, dažnai vadinamas centrine linija, paprastai lieka jūsų gydymo laikotarpiu. Stambulo „Cayra” klinikos transplantacijos komanda centrine linija į Jūsų organizmą suleis persodintas kamienines ląsteles, vaistus ir kraujo preparatus.

 • Autologinei transplantacijai skirtų kamieninių ląstelių rinkimas

Jei planuojama transplantacija naudojant jūsų paties kamienines ląsteles (autologinė transplantacija), jums bus atlikta procedūra, vadinama afereze, kurios metu surenkamos kraujo kamieninės ląstelės. Prieš aferezės procedūrą Jums kasdien bus švirkščiama augimo faktoriaus, kad padidėtų kamieninių ląstelių gamyba ir kamieninės ląstelės būtų perkeltos į cirkuliuojantį kraują, kad jas būtų galima surinkti. Aferezės metu kraujas imamas iš venos ir cirkuliuoja per aparatą. Aparatas atskiria jūsų kraują į skirtingas dalis, įskaitant kamienines ląsteles. Šios kamieninės ląstelės surenkamos ir užšaldomos, kad ateityje būtų panaudotos Stambule (Turkija) esančioje kaulų čiulpų transplantacijos klinikoje. Likęs kraujas grąžinamas į jūsų organizmą.

 • Kamieninių ląstelių rinkimas alogeninei transplantacijai

Jei transplantacijai naudojamos donoro kamieninės ląstelės (alogeninė transplantacija), jums reikės donoro. Suradus donorą, iš jo surenkamos kamieninės ląstelės, skirtos kaulų čiulpų transplantacijai Stambule (Turkija). Kamieninės ląstelės gali būti gaunamos iš donoro kraujo arba kaulų čiulpų. Jūsų transplantacijos komanda, atsižvelgdama į jūsų situaciją, nusprendžia, kas jums geriau. Kitam alogeninės transplantacijos tipui naudojamos kamieninės ląstelės iš bambos virkštelės kraujo (virkštelės kraujo transplantacija). Motinos gali nuspręsti paaukoti bambos virkštelę po kūdikio gimimo. Šių virkštelių kraujas užšaldomas ir saugomas virkštelės kraujo banke, kol jo prireiks kaulų čiulpų transplantacijai.

 • Kondicionavimo procesai

Atlikus prieš transplantaciją atliekamus tyrimus ir procedūras, prasidės procesas, vadinamas kondicionavimu. Kondicionavimo metu jums bus taikoma chemoterapija ir galbūt spindulinė terapija:

 • sunaikinti vėžines ląsteles, jei gydotės nuo vėžio, kuris gali išplisti į kitas kūno dalis.
 • slopina imuninę sistemą
 • Paruoškite savo kaulų čiulpus naujoms kamieninėms ląstelėms

Tai, kokio tipo kondicionavimo procesas jums bus taikomas, priklauso nuo kelių veiksnių, įskaitant gydomą ligą, bendrą sveikatos būklę ir planuojamą transplantacijos tipą. Kondicionavimo metu Jums gali būti taikoma ir chemoterapija, ir spindulinė terapija arba tik vienas iš šių gydymo būdų.

Kas vyksta kaulų čiulpų transplantacijos metu?

Kaulų čiulpų transplantacija atliekama baigus kondicionavimo procesą. Transplantacijos dieną kamieninės ląstelės bus suleistos į Jūsų organizmą per centrinę liniją. Transplantacijos infuzija yra neskausminga. Procedūros metu būsite budrus.

Ko turėčiau tikėtis po kaulų čiulpų transplantacijos

Kai naujos kamieninės ląstelės patenka į jūsų organizmą, krauju jos keliauja į kaulų čiulpus. Laikui bėgant jos dauginasi ir pradeda gaminti naujas, sveikas kraujo ląsteles. Tai vadinama įskiepijimu. Paprastai praeina kelios savaitės, kol kraujo ląstelių skaičius Jūsų organizme pradeda grįžti į standartines ribas. Kai kuriems žmonėms tai gali užtrukti ilgiau. Per kelias dienas ir savaites po kaulų čiulpų transplantacijos Jums bus atliekami kraujo tyrimai ir kiti tyrimai Jūsų būklei stebėti. Jums gali prireikti vaistų komplikacijoms, tokioms kaip pykinimas ir viduriavimas, gydyti. Po kaulų čiulpų transplantacijos Stambule, Turkijoje, Jus ir toliau atidžiai prižiūrės gydytojai. Jei Jums pasireikš infekcijos ar kitos komplikacijos, gali tekti ligoninėje likti kelias dienas ar ilgiau. Priklausomai nuo transplantacijos tipo, Jums reikės likti šalia ligoninės keletą savaičių ar mėnesių, kad būtų galima Jus atidžiai stebėti.

Kiek kainuoja kaulų čiulpų transplantacija Stambule, Turkija?

Stambule esančiose turkiškose plaukų persodinimo klinikose plaukų persodinimo procedūros kainuoja tik nuo 1000 iki 2500 JAV dolerių. Tai pigiau nei kitose Europos šalyse, pavyzdžiui, Jungtinėje Karalystėje.

Koks yra kaulų čiulpų transplantacijos sėkmės rodiklis Stambule, Turkijoje?

Kaulų čiulpų transplantacijos Stambule (Turkija) procedūros sėkmė priklauso nuo kelių veiksnių, pavyzdžiui, recipiento amžiaus, lyties, bendros sveikatos būklės, donoro atitikimo laipsnio, genetikos ir tolerancijos vaistams bei gydymui. Siekiant veiksmingai valdyti transplantacijos atvejus, labai svarbu nuolatinis stebėjimas. Idealiu atveju recipientui visiškai pasveikti prireiktų maždaug 12 mėnesių, per šį laiką pacientas turi būti labai atsargus ir laikytis gydytojų komandos patarimų. Suprantama, kad nepiktybinėmis ligomis sergančių pacientų transplantacijos sėkmės rodiklis yra daug geresnis – nuo 88 % iki 96 %.

Ar saugu keliauti į Turkiją dėl kaulų čiulpų transplantacijos?

Taip, keliauti į Stambulą (Turkija) kaulų čiulpų transplantacijai yra saugu. Stambulas yra ne tik istorinė ir įdomi turistinė vieta, bet ir plaukų transplantacijos centras. Šimtai tūkstančių žmonių kasmet keliauja į Turkiją atlikti ne tik kaulų čiulpų transplantacijos, bet ir kitų medicininių procedūrų, pavyzdžiui, plastinės chirurgijos, ortopedijos, onkologijos, bariatrinės chirurgijos ir organų transplantacijos.

Stambule, Turkijoje, esanti „Cayra” klinika yra tikrai geriausias plaukų persodinimo operacijos pasirinkimas visoje planetoje. Yra ir kitų vietų, kur galima atlikti kokybiškas plaukų persodinimo operacijas, tačiau jos visos yra daug brangesnės. Dėl šios priežasties medicininis turizmas Turkijoje labai sparčiai vystosi. Stambule (Turkija) esančioje „Cayra” klinikoje pasamdėme geriausią chirurgą, kuris sėkmingai atliks kaulų čiulpų persodinimo operaciją naudodamas naujausias technologijas.

By browsing this website, you agree to our privacy policy.
I Agree