fbpx

Dantų gydymas taikant sedaciją

sedasyon

Dantų gydymas taikant sedaciją

Dantų gydymas taikant sedaciją gali padėti pacientui jaustis ramiai, patogiai ir laisvai atliekant odontologines procedūras. Tai vidutinio sunkumo sedacija, todėl esate formaliai budrus, bet sąlyginai ramus. Ji taip pat vadinama sąmoninga sedacijos odontologija arba „sutemų miegu”, nes sukelia trumpalaikės amnezijos (užmaršumo) būseną, kurios metu jaučiatės nejautrūs skausmui neprarasdami sąmonės.

Naudojami šie sedacijos lygiai:

  • Minimali sedacija – esate visiškai sąmoningi, bet jaučiatės patogiai;
  • Vidutinio lygio sedacija (anksčiau vadinta „sąmoninga sedacija“) – galite nerišliai tarti žodžius ir pamiršti didžiąją dalį operacijos;
  • Gili sedacija – esate sąmoningas, bet vis dar galite būti pažadintas;
  • Bendroji anestezija – esate visiškai be sąmonės.

 

Kam reikalinga sedacija?

Sedacija taikoma įvairaus amžiaus pacientams, netgi vaikams. Odontologai dažnai siūlo šią paslaugą pacientams, kurie turi:

  • Baimę lankytis pas odontologą;
  • Jautrius žiaukčiojimo refleksus;
  • Adatų baimę (aichmofobija);
  • Itin didelis dantų jautrumą;
  • Klaustrofobiją odontologo kėdėje;
  • Sumažėjusį jautrumą vietinei anestezijai;
  • Sunkumus kontroliuojant judesius;
  • Specialiuosius poreikius (įskaitant fizinius, kognityvinius ar elgesio poreikius).

 

Kokie sedacijos metodai naudojami odontologijoje?

Inhaliacinė minimali sedacija. Azoto oksidas, dar vadinamas „juoko dujomis”, kartu su deguonimi įkvepiamas per ant nosies uždedamą kaukę. Dujų pagalba galite atsipalaiduoti. Jūsų odontologas gali kontroliuoti, kokio lygio sedaciją gausite, ir ji paprastai greitai praeina. Gali būti, kad po gydymo galėsite patys važiuoti namo, jei Jums bus taikoma tik ši anestezija.

Sedacija per burną. Geriamoji sedacija gali būti nuo lengvos iki vidutinio sunkumo, priklausomai nuo skiriamo vaisto kiekio. Jūs išgersite silpno veikimo raminamąją tabletę. Halcion tabletės, kurios priklauso tai pačiai farmakologinei grupei kaip ir Valium, dažnai išgeriamos likus valandai iki procedūros. Nepaisant to, kad esate budrus, nuo tabletės tapsite mieguistas. Norint pasiekti lengvą sedaciją, galima vartoti didesnes dozes. Ši anestezijos rūšis dažniausiai naudojama sedacijos odontologijoje. Kai kurie pacientai patiria vidutinio sunkumo geriamąją sedaciją tiek, kad yra mieguisti visą gydymo laiką. Tačiau paprastai juos galima pažadinti švelniai pakratant.

Vidutinio sunkumo sedacija. Sedacija veikia greičiau, nes ji skiriama į veną. Naudodamas šį metodą, odontologas gali nuolat keisti sedacijos lygį.

Gili sedacija ir bendroji anestezija. Operacijos metu Jums bus suleista vaistų, nuo kurių beveik arba visiškai neteksite sąmonės – giliai užmigsite. Bendrosios anestezijos metu negalėsite greitai atsibusti, kol neišnyks anestezijos poveikis arba kol jo nepanaikins vaistai.

 

Ar sedacijos odontologija yra saugi?

Nuskausminimas yra susijęs su tam tikru pavojumi. Tačiau, kai ją taiko kvalifikuoti odontologai, paprastai ji yra saugi. Tačiau yra nedidelė komplikacijų rizika. Galima trumpalaikė rizika:

  • Nuolatinis mieguistumas.
  • Gali būti sunku numatyti geriamosios sedacijos poveikį.
  • Burnos džiūvimas (kserostomija).
  • Pykinimas ir vėmimas.
  • Kraujosruvos nuo intraveninės infuzijos.

 

Prieš vartodami raminamuosius vaistus kai kurie žmonės (pvz. nutukę arba sergantys obstrukcine miego apnėja) turėtų pasitarti su gydytoju. Taip yra todėl, kad Jiems yra didesnė su anestezija susijusių problemų rizika.

Labai svarbu įsitikinti, kad Jūsų odontologas yra apmokytas ir turi reikiamus įgaliojimus, kad galėtų atlikti tokią sedaciją, kokia Jums bus taikoma. Kad būtumėte išmintingas pacientas, turite būtinai atlikti šiuos veiksmus:

  • Prieš operaciją odontologas turėtų peržiūrėti jūsų ligos istoriją. Jūsų odontologas taip pat turėtų paklausti apie visus šiuo metu vartojamus vaistus ir nuspręsti, ar sedacija Jums tinka.
  • Būtų naudinga, jei pasiteirautumėte apie Jūsų būklei ir amžiui tinkamą raminamųjų vaistų dozę. Taip pat turėtumėte pasiteirauti, ar ji atitinka FDA rekomenduojamą dozę.
  • Išsiaiškinkite odontologo išsilavinimo lygį ir kiek sedacijos procedūrų jis yra atlikęs. Odontologo patirtis turėtų būti kuo didesnė.
  • Jums turėtų būti pateikta forma, kurioje būtų nurodyti procedūros pavojai. Išsamiai aptarkite tai su odontologu. Jei nesate tikri dėl kurios nors formuluotės, užduokite klausimų.
  • Procedūros metu odontologas turėtų stebėti jūsų gyvybines funkcijas pagal Amerikos odontologų asociacijos rekomendacijas. Jei jums to reikia, odontologas taip pat turėtų turėti deguonies, dirbtinio kvėpavimo ir vaistų, neutralizuojančių anestezijos poveikį.

 

Kada turėčiau apsilankyti pas odontologą?

Neseniai atliktos odontologinės sedacijos poveikis gali išnykti mažiausiai po 24 valandų. Paskambinkite savo odontologui ir gaukite daugiau informacijos, jei pajutote nerimą keliančių simptomų, pavyzdžiui, pykinimą ar vėmimą, karščiavimą, viršijantį 101 laipsnį pagal Farenheitą (38,3 laipsnių pagal Celsijų), arba diskomfortą, kuris nepraeina išgėrus vaisto.

 

Prieš dantų gydymą su sedacija

Pirminės konsultacijos metu odontologas ir Jūs aptarsite sedacijos galimybes. Bus peržiūrėta Jūsų ligos istorija ir apklausti visi vaistai ar maisto papildai, kuriuos galbūt vartojate. Surinkus visus reikiamus duomenis, bus suformuluota rekomendacija dėl sedacijos, atsižvelgiant į jūsų unikalius reikalavimus.

Paprastai prieš apsilankymą pas odontologą turėtumėte palaukti bent šešias valandas, kol ką nors valgysite ar gersite. Jei odontologas nenurodė kitaip, turėtumėte nuosekliai vartoti visus paskirtus vaistus. Tačiau jei vartojate kraują skystinančius vaistus, pavyzdžiui, varfariną, būtinai pasakykite apie tai savo odontologui. Jis gali patarti keletą dienų prieš gydymą praleisti tam tikrus receptinius vaistus.

 

Dantų gydymo su sedacija metu

Prieš pradedant procedūrą odontologas jums suleidžia raminamųjų vaistų. Net ir tada odontologas vis tiek suleis vietinį anestetiką, kad nutirpintų dantis ir dantenas, tačiau paprastai tai daro po to, kai jau jaučiate tam tikrą sedacijos sukeltą komfortą.

 

Po dantų gydymo su sedacija

Po procedūros jums reikės, kad patikimas draugas ar šeimos narys parvežtų jus namo, nebent kaip raminamąją priemonę pasirinksite azoto oksidą. Turėtumėte nedelsdami grįžti namo ir būti raminamieji, kol sedacija praeis.

 

Kiek laiko užtrunka atsigauti?

Reabilitacijos laikas gali būti įvairus. Jis priklauso nuo pasirinktos sedacijos rūšies ir nuo to, kaip vaistai veikia Jūsų organizmą. Žmonės, vartojantys azoto oksidą, paprastai pasijunta geriau per 15-30 minučių ir po jo vartojimo gali savarankiškai grįžti namo. Geriamoji sąmoninga sedacija arba intraveninė sedacija paprastai užtrunka apie 24 valandas, kol visiškai atsistatoma.

 

Kada galiu tęsti darbą ar studijas?

Jei pavartojote azoto oksido, galite tęsti įprastinę veiklą, kai tik išeisite iš odontologijos kabineto. Prieš grįždami į darbą ar mokyklą po geriamųjų ar intraveninių raminamųjų vaistų vartojimo turėtumėte palaukti visą dieną. Kai kuriems žmonėms gali prireikti daugiau laiko. Jūsų odontologas gali paaiškinti, ko tikėtis.

 

Kada man leidžiama valgyti?

Maistą ir skysčius galite vartoti iš karto po seanso, tačiau dauguma žmonių pageidauja palaukti, kol vietinis anestetikas suveiks. Pradėkite nuo ko nors lengvo, pavyzdžiui, skaidrių skysčių, o paskui pereikite prie kokteilio ar pieno kokteilio. Po poros valandų galėsite suvalgyti ko nors sotesnio, jei išalksite.

Odontologas jums pateiks priežiūros po operacijos instrukcijų sąrašą. Šiose rekomendacijose bus nurodyta, kokius maisto produktus galima valgyti, o kokių turėtumėte vengti. Paprastai praėjus savaitei po dantų gydymo operacijos galite vėl normaliai valgyti. Tai gali užtrukti ilgiau, jei jums buvo gydomos abi burnos pusės.

 

Kiek kainuoja sedacija ES?

Vidutinė kaina ES šalyse svyruoja nuo 400 iki 600 svarų sterlingų už valandą.

 

Kiek kainuoja odontologija su sedacija Stambule?

Vidutinė kaina Stambule svyruoja nuo 200 iki 300 svarų sterlingų už valandą.

 

Kiek kainuoja odontologija su sedacija Antalijoje?

Vidutinė kaina Antalijoje svyruoja nuo 200 iki 300 svarų sterlingų už valandą.

 

Kodėl verta rinktis mus?

„Cayra” klinikoje siūlome geriausias odontologines paslaugas, kurias atlieka mūsų specialistai odontologai, naudojantys naujausią įrangą, reikalingą geriausiems rezultatams pasiekti.

 

Dažnai užduodami klausimai

Ar galite būti užmigdytas dėl dantų gydymo Turkijoje?

Taip, atsižvelgiant į odontologo kompetenciją, galite būti užmigdytas dėl dantų gydymo.

 

Kur Turkijoje geriausia gydytis dantis su sedacija?

Stambulas, Izmiras ir Antalija yra populiariausios užsieniečių lankomos vietos, nes čia jie gali ne tik atgauti sveikatą, bet ir pasimėgauti ekskursijomis mieste.

 

Kodėl turėtumėte gydytis dantis su sedacija?

Todėl, kad kartu galite mėgautis prieinamomis profesionalių odontologų kainomis ir turtinga miesto istorija.

 

Ar sedacija odontologijoje yra brangesnė?

Taip, priklausomai nuo naudojamos sedacijos, kaina svyruoja nuo 200 iki 300 svarų sterlingų už valandą.

 

Ar sedacija yra saugi?

Turkijos odontologija yra viena geriausių pasaulyje odontologijos srityje. Turkijoje garsiausias yra Antalijos miestas.

 

Kur galiu apsistoti laukdamas sedacijos odontologijos Turkijoje?

Galite apsistoti penkių žvaigždučių viešbučiuose. Mes rezervuosime Jums vietas prieš atvykstant į Turkiją.

 

Ar sedacijos dantų gydymo metu jaučiamas skausmas?

Tikrai ne. Pacientai išvyksta neprisimindami gydymo.

 

Kokiais būdais galima keliauti po Turkiją?

Pasitikime Jus oro uoste savo VIP automobiliu ir nuvešime į viešbutį, o iš viešbučio nuvešime į kliniką. Į mūsų paketus taip pat įtrauktos ekskursijos po miestą VIP automobiliais.

 

Ar Turkijoje odontologai kalba angliškai?

Dauguma Turkijos odontologų kalba angliškai arba turi asistentą, kuris padeda susikalbėti.

By browsing this website, you agree to our privacy policy.
I Agree